تتر با افزایش نرخ تورم رکورد جدیدی را در برابر روبل روسیه ثبت کرد

استیبل کوین تتر (USDT) در پنج روز شاهد افزایش بیش از ۳۰ درصدی در برابر روبل روسیه بود که تأثیر منفی و فوری جنگ جاری بر سیستم مالی سنتی را برجسته کرد.
داده‌های Cointelegraph Markets Pro و صرافی ارز دیجیتال بایننس نشان می‌دهد که روبل (RUB) در حال تورم است زیرا جفت معاملاتی USDT/RUB برای اولین بار در تاریخ، از ۱۰۵ روبل عبور کرد.
قبل از افزایش قیمت، جفت ارز USDT/RUB قیمت بازار نسبتاً ثابتی را زیر ۸۰ روبل حفظ کرد. با این حال، با شروع جنگ روسیه و اوکراین، قیمت روبل در بازار در برابر USDT در ۲۴ فوریه افزایش یافت و به طور لحظه ای از ۹۰ روبل گذشت.
با تشدید تنش ها، در ۲۷ فوریه کمیسیون اروپا برنامه هایی را برای حذف بانک های روسی از سیستم پیام رسانی انجمن جهانی ارتباطات مالی بین بانکی (SWIFT) اعلام کرد.بانک مرکزی روسیه به عنوان یک اقدام متقابل فوری در برابر تورم فزاینده ارز فیات خود، نرخ بهره اصلی را در ۲۸ فوریه دو برابر کرد و از ۹٫۵ درصد به ۲۰ درصد رساند. بر اساس اعلام بانک مرکزی:
افزایش نرخ کلیدی افزایش نرخ سپرده را به سطوح مورد نیاز برای جبران افزایش خطرات کاهش ارزش و تورم تضمین می کند. این برای حمایت از ثبات مالی و قیمت‌ها و محافظت از پس‌انداز شهروندان در برابر کاهش ارزش مورد نیاز است.
علاوه بر این، دولت همچنین از شرکت های روسی خواسته است تا ۸۰ درصد از درآمدهای ارز خارجی خود را به دلیل تهدیدات مربوط به ممنوعیت کامل مالی بین المللی بفروشند.

مطلب کامل  بیل گیتس سرمایه‌گذاران بازار NFTها به امید «فردی احمق‌تر از خود» نشسته‌اند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *