بیت کوین پس از انتشار گزارش تورم به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری کاهش یافت

بیت کوین پس از انتشار گزارش تورم ، به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری کاهش یافت و در پایین ترین سطح خود از ماه ژوئن  معامله شد. نرخ تورم در ماه آوریل  بیشتر از حد انتظارات  افزایش یافت.

بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری در روز چهارشنبه بالغ بر ۶ درصد سقوط کرد و به قیمت ۲۹۰۸۵ دلار رسید که تقریباً کف قیمتی آن در۱۱ ماه گذشته است. تحلیلگران ، سطح ۳۰۰۰۰ دلاری را به عنوان یک مرزی کلیدی زیر نظر داشتند و بسیاری پیش بینی کردند که با کاهش این رمزارز به زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری ، روند نزولی می تواند سرعت بگیرد.

استیبل کوین الگوریتمی ترا یو اس دی (UST) روند نزولی خود ادامه داد و با قیمت کمتر از ۳۰ سنت معامله شد. گفته می شود که حامیان این رمزارز در تلاش هستند  در راستای تقویت آن و بازگرداندن آن به حالت اولیه خود حدود ۱٫۵ میلیارد دلار  جمع آوری کنند.

سایر رمزارزها نیز کاهش پیدا کردند ، به طوری که بیت کوین کش بالغ بر ۱۱ درصد و دش نزدیک به ۱۶ درصد کاهش یافت.

افت امروز بازار پس از آن صورت گرفت که شاخص قیمت‌ مصرف‌کننده در ایالات متحده در ماه آوریل بیشتر از انتظارات افزایش یافت. این نشان می دهد که تورم فعلا برای مدت طولانی در سطوح بالا حفظ می شود. این داده همچنین باعث می شود که فدرال رزرو همچنان ، مسیر افزایش شدید نرخ بهره را دنبال کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *