بیت کوین رمزارز سرشناس جهان به کف قیمت روزانه جدیدی کاهش پیدا کرد و قیمت آن به زیر سطح ۲۹۰۰۰ دلاری کاهش پیدا کرد

این رمزارز در ساعات ابتدایی روز جمعه ، به سطح ۳۰۷۲۵ دلاری جهش یافت ، اما این روند بازیابی کوتاه مدت و ضعیف بود.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان به همراه سهام ایالات متحده به سطوح پایین تر افت کرد.

شاخص داوجونز ۲۷۸ واحد دیگر افت پیدا کرد و امیدهایی که پس از گشایش بازار برای روند بازیابی به وجود آمد ، را از بین برد. این شاخص هشت هفته متوالی است که در مسیر نزولی قرار گرفته است. این اتفاق برای نخستین بار از سال ۱۹۲۳ برای داوجونز صورت می گیرد. در روز چهارشنبه، بزرگترین افت روزانه آن از سال ۲۰۲۰ تجربه شد.

این رمزارز پرچمدار در آستانه ثبت هشتمین هفته قرمز خود است، مگر اینکه بتواند تا روز دوشنبه به بالای سطح ۳۱۲۹۲ دلاری بازگردد.

شرایط نامساعد ترا در هفته گذشته ، بیت کوین را تحت تاثیر قرار داد و برای نخستین بار این رمزارز از دسامبر ۲۰۲۰(آذر ۱۳۹۹) به سطح ۲۵۰۰۰ دلاری کاهش پیدا کرد. فروش ارزان و یکجای رمزارزها ، بزرگترین رمزارز جهان را به کف کوتاه مدت خود رساند. با این حال ، گاوها فعلا از این شرایط خارج نشده اند.

با توجه به اینکه فدرال رزرو با سخت گیری سیاست های پولی خود را در راستای مبارزه با تورم تشدید کرده است ، بازارهای مالی با فروش شدید مواجه شده اند.

مایک نووگراتز، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری Galaxy Digital در توییتی هشدار داده است که آلت کوین ها با وجود کاهش بیش از ۸۵ درصدی نسبت به رکورد قیمتی خود، ممکن است ۷۰ درصد دیگر کاهش پیدا کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *