بیت کوین به همراه سایر رمزارزها در پی شروع افزایش فشار فروش افت قابل توجهی را تجربه کردند

بیت کوین به همراه سایر رمزارزها در روز شنبه در پی شروع افزایش فشار فروش ، افت قابل توجهی را تجربه کردند.
در لحظه انتشار این خبر، بیت کوین به زیر سطح ۴۲٫۵ هزار دلاری کاهش یافته است.

همبستگی و ارتباط ییت کوین با دلار آمریکا از ژانویه ۲۰۲۲ برعکس بوده است. از این رو ، بیت کوین هم اکنون درحالی عقب نشینی می کند که دلار در سه ماهه دوم به روند صعودی خود ادامه می دهد.

در ۷ آوریل، شاخص دلار آمریکا، که قدرت دلار آمریکا را در برابر بخشی از ارزهای خارجی ارزیابی می کند، به سقف خود از ماه می ۲۰۲۰ رسید.

این شاخص درحال حاضر از یک الگوی مداوم صعودی موسوم به “پرچم گاوی” خارج شده است و به نظر می رسد به روند صعودی خود ادامه می دهد.

از سوی دیگر ، بیت‌کوین الگویی را شکل داده است که بر عکس الگوی شاخص دلار آمریکا است. یک پرچم خرسی در نمودار بزرگترین رمزارز بازار شکل گرفته است که حاکی از تداوم شرایط فعلی در قیمت آن است.

نکته قابل توجه این است که میانگین متحرک ۲۰۰ روزه ، به عنوان حمایت نسبتاً قابل اعتمادی در بازارهای گاوی عمل کرده است. از سوی دیگر ، این سطح طی بازار های خرسی مقاومت قابل توجهی را از خود نشان داده است.

همانطور که در روز های گذشته ملاحظه شد ، بیت کوین به خط روند بالایی الگوی پرچم نزولی واکنش نشان داد ، به طوری که پس از تثبیت قیمت آن در بالای سطح ۴۶۰۰۰ دلار به مدت چند روز، در نهایت از طرف این سطح ریجکت شد و به سطوح پایین تر عقب نشینی کرد.

پس از افت ۸ درصدی بیت کوین در هفته گذشته، معامله گران نسبت به این بازار نامطئن شده اند.

آلت کوین ها نیز با تغییر احساسات سرمایه گذاران ، هم رشد و هم افت کرده اند.

افزایش نرخ بهره در ایالات متحده ، همانند یک جکش در برابر بازار رمزارزها عمل می کند . اگر بازدهی سرمایه‌گذاران در حوزه های کم ریسک تر  ، قادر به افزایش  باشد ، جذابیت بازار رمزارز ها کمتر می شود.

با این وجود، برخی از تحولات اخیر در حوزه رمزارزها ممکن است به کاهش ریسک در این بازار کمک کند.

مطلب کامل  صرافی رمزارزی Crypto.com از قرارداد اسپانسری نیم میلیارد دلاری با لیگ قهرمانان اروپا خارج شده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *