بیت کوین بزرگترین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار برای اولین بار از اواسط ماه مارس به زیر ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد

بیت کوین، بزرگترین رمزارز جهان از نظر ارزش بازار، روز دوشنبه برای اولین بار از ۱۶ مارس  به زیر ۴۰۰۰۰ دلار سقوط کرد. کاهش قیمت در حالی رخ داد که سرمایه گذاران خطرات ناشی از افزایش نرخ بهره، افزایش تورم و تغییرات تجارت جهانی در نتیجه تهاجم روسیه به اوکراین ارزیابی می کنند.

در زمان انتشار این خبر، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۸٫۵ درصد کاهش یافت و به ۳۹۷۸۳ دلار رسیده است

به گفته شرکت مدیریت دارایی Nydig که بر روی بیت کوین متمرکز است، “نگرانی از افزایش نرخ بهره و انتظار از شرایط پولی سخت تر همچنان مورد توجه سرمایه گذاران بیت کوین است.”

بازار بیت کوین که اخیراً به طور غیرعادی با سهام ایالات متحده همگام شده است، در تعهد فدرال رزرو برای کاهش ترازنامه نزدیک به ۹ تریلیون دلاری خود تا ۹۵ میلیارد دلار در ماه، قیمت گذاری شده است.

اقدام بانک مرکزی ایالات متحده برای کاهش کل دارایی های خود، به طور موثر برنامه محرک کلیدی مورد استفاده در سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ برای تقویت بازارهای سنتی، سیستم مالی و اقتصاد را معکوس می کند. قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ چهار برابر شد و در سال گذشته نیز ۵۹ درصد افزایش یافته بود.

به گفته لوکاس اوتومورو (Lucas Outumuro)، سرپرست تحقیقات IntoTheBlock، اکنون معامله گران در حال ارزیابی تأثیر بالقوه کاهش ترازنامه هستند که گاهی اوقات به عنوان “سخت گیری کمّی” از آن یاد می شود. البته افزایش چندگانه نرخ بهره که باید ۵۰ واحد پایه (۰٫۵ واحد درصد) در هر کدام از چرخه های اقتصادی اخیر می بود، فدرال رزرو با سرعت کمتری حرکت کرده است و تنها ۲۵ واحد پایه افزایش یافته است.

اوتومورو می‌گوید: این امر بر دارایی‌های پر ریسک و افزایش همبستگی بین رمزارزها و سهام تأثیر زیادی گذاشته است.

 

مطلب کامل  آمادگی ارز دیجیتال ملی سوئد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *