بیت کوین برای اولین بار در تاریخ هفتمین کندل قرمز هفتگی متوالی خود را ثبت کرد

نوسانات شدیدی که طی هفت روز گذشته بازار رمزنگاری را فراگرفته است منجر شد بار دیگر کندل هفتگی بیت کوین به رنگ قرمز بسته شود. به این ترتیب، این ارز دیجیتال با پشت سر گذاشتن یک هفته نسبتاً منفی، تاریخ ساز شد، زیرا این اولین باری است که کندل آن برای هفت هفته متوالی با وضعیت قرمز بسته می شود. شایان ذکر است که این شرایط تقریباً در هشت سال گذشته بی سابقه بوده است.

همانطور که می دانید، ۱۲ می بیت کوین با سقوط از مارک ۳۰۰۰۰ دلار تا پایین ترین سطح خود از اواخر دسامبر ۲۰۲۰  یعنی ۲۵۳۰۰ دلار، بدترین روز معاملاتی چند ماه اخیر خود را سپری کرد. علیرغم افزایش سریع و بازیابی چند هزار دلاری ظرف چند روز بعد، این ارز دیجیتال همچنان کندل هفتگی خود را پایین تر از کندل قبلی بسته است.

گفتنی است که کندل هفته جدید که از ساعاتی پیش آغاز شد نیز همچنان به رنگ قرمز است، اما همگی می دانیم که در بازار ارزهای دیجیتال در عرض هفت روز، اتفاقات پیش بینی نشده زیادی می تواند رخ دهد.

ترس شدید

باتوجه به نوسانات منفی اخیر، اصلاً دور از ذهن نیست که شاخص ترس و طمع عمیقاً به قلمرو “ترس شدید” وارد شود. این معیار داده‌های مختلف از جمله نظرسنجی ها، نوسانات، نظرات رسانه‌های اجتماعی و غیره را اندازه‌گیری می‌کند تا احساسات عمومی حاکم در جامعه در رابطه با BTC را بسنجد. نتایج این بررسی ها از ۰ تا ۱۰۰ (ترس شدید تا طمع شدید) متغیر است.

همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، در شرایط فعلی این شاخص به پایین‌ترین موقعیت خود (ترس شدید) از زمان سقوط بازار بعد از آغاز همه گیری رسیده است و عدد ۹ را نشان می‌دهد. علیرغم اندک تغییر مشاهده شده و رسیده شاخص به عدد ۱۰،  این معیار هنوز در سطح ترس شدید قرار دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *