بیت کوین با افزایش قیمت کالاها مقاوم است قدرت دلار ممکن است صدمه ببیند

پایداری سود بیت کوین زیر سوال است، زیرا تشدید بحران ایالات متحده و اوکراین منجر به استرس در بازارهای تامین مالی دلار شده است.نمودار قیمت بیت کوین

معاملات بیت کوین با افزایش قیمت کالاها در روز دوشنبه ثابت بود که نشان دهنده تورم بالاتر در آینده است. با این حال، مقاومت در برابر تشدید بحران اوکراین و روسیه ممکن است زودگذر باشد زیرا تقاضا برای دلار آمریکا، ارز ذخیره جهانی و یکی از نقدشونده‌ترین دارایی‌ها در سطح جهان در حال افزایش است.

 • در ساعت ۰۸:۲۳ UTC، این ارز دیجیتال نزدیک به ۳۸۳۵۰ دلار تغییر کرد که نشان دهنده افزایش ۱٫۷ درصدی در روز بود. قیمت ها در روز یکشنبه بیش از ۳ درصد کاهش یافت و نشانه های منفی را برای بازارهای سنتی ارائه کرد.

 • نفت در هر دو سوی اقیانوس اطلس ۴ درصد افزایش یافته است و افزایش نمایی اخیر خود را افزایش می دهد. بر اساس داده های investing.com، کالاهای کشاورزی مرتبط با روسیه و اوکراین مانند گندم و ذرت به ترتیب ۴ و ۳ درصد افزایش یافته اند.

 • به گزارش رویترز، گلدمن روز یکشنبه در یادداشتی خطاب به مشتریان گفت: دامنه نتایج کوتاه مدت قیمت کالاها با توجه به نگرانی از تشدید بیشتر نظامی، تحریم های انرژی یا احتمال آتش بس شدید شده است.

 • روبل روسیه در ساعات اولیه معاملات روسیه ۴۰ درصد سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود یعنی ۱۱۸ در هر دلار آمریکا رسید، زیرا کشورهای غربی تحریم های تنبیهی علیه مسکو را تشدید کردند و قصد داشتند این کشور را از سیستم مالی جهانی منزوی کنند.

 • به گزارش رویترز، بانک روسیه نرخ ها را از ۹٫۵ درصد به ۲۰ درصد افزایش داد و به شرکت ها دستور داد ۸۰ درصد از درآمد ارز خارجی خود را برای مقابله با خطرات کاهش ارزش روبل و تورم بالاتر بفروشند.

 • چشم انداز فشارهای بالاتر قیمت ها و سقوط ارز فیات، موارد نگهداری دارایی هایی با جذابیت های ارزشمند مانند بیت کوین را تقویت کرده است.

 • پایداری سود بیت کوین زیر سوال است، زیرا تشدید بحران روسیه و اوکراین منجر به استرس در بازارهای تامین مالی دلار شده است.

 • بر اساس گزارش بلومبرگ، شکاف بین قراردادهای نرخ پیشنهادی یک ماهه بین بانکی لندن (LIBOR) و قراردادهای نرخ فدرال رزرو یا به اصطلاح اسپرد FRA/OIS ، از مارس ۲۰۲۰ بیشترین افزایش را داشته است.

 • اسپرد نشان می‌دهد که بانک‌ها چقدر نقدینگی (دلار) از بانک‌های دیگر گران یا ارزان هستند. گسترش گسترده نشان‌دهنده بحران اعتباری است که آخرین بار در طول سقوط ناشی از ویروس کرونا در مارس ۲۰۲۰ مشاهده شد. در چنین شرایطی، سرمایه‌گذاران معمولاً ترجیح می‌دهند پول نقد، عمدتاً دلار آمریکا، نگهداری کنند.

 • شاخص دلار که ارزش دلار آمریکا را در برابر شرکت‌های بزرگ دنبال می‌کند، با ۰٫۶۶ درصد افزایش در روز، در ۹۷٫۱۵ معامله می‌شود.ند،

  منبع.https://www.coindesk.com

مطلب کامل  سلسیوس مقدار ۵۲۹ میلیون دلار wBTC را به صرافی FTX منتقل کرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *