بورس نیویورک هم وارد NFT و متاورس می شود!

بورس سهام نیویورک موسوم به NYSE درخواست علامت تجاری خود را در روز ۱۰ فوریه به اداره پتنت و علامت تجاری آمریکا (USPTO) ارائه کرده است تا نام NYSE را در چند بلاکچین و محصول و خدمات مرتبط با حوزه کریپتو ثبت کند. سرویس های مشخص شده در این درخواستنامه شامل نرم افزار واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، توکن غیر مثلی یا NFT و همچنین فروشگاه های آنلاین می شود.

بنابر این درخواستنامه، این کارگزار مالی می تواند «کالای مجازی قابل دانلود» را برای NFT ها و اقدام کلکسیونی دیجیتال و همچنین «احراز هویت داده در حوزه NFT ها و با استفاده از تکنولوژی بلاکچین» ارائه دهد. لازم به ذکر است که این اولین اقدام NYSE مربوط به متاورس یا NFT نیست. در آپریل ۲۰۲۱، به مناسبت بزرگداشت اولین معامله سهام Spotify، Snowflake، Unity، DoorDash و Roblox شش توکن NFT توسط NYSE ضرب شد.

در وبسایت رسمی این کارگزاری نوشته شده که «توکن های NFT متعلق به NYSE بیشتری ارائه خواهد شد زیرا این شرکت از کمپانی های خلاق و جدید استقبال می کند.» این درخواستنامه نشان می دهد که NYSE قصد دارد یک بازار NFT را برای خرید و فروش و معامله «دارایی های دیجیتال، آثار هنری، اقلام کلکسیونی و توکن های غیر مثلی» ارائه دهد.

در این سند یک بخش هم دیده می شود که «خدمات معاملات ارز دیجیتال» نام گرفته و قرار است «معاملات مالی ارزهای مجازی» را تسهیل کند. علاوه بر این، واقعیت مجازی و افزوده قابل دانلود و غیر قابل دانلود، ابزار برنامه نویسی اپلیکیشن یا API و چیزهای دیگر هم در این درخواستنامه دیده می شود.

بورس سهام آمریکا به جمع چندین و چند شرکت عمومی و بزرگی پیوسته است که درخواست ثبت علامت تجاری خود را نه فقط برای محافظت از برند خود، بلکه برای اعلام آمادگی خود برای ورود به دنیای متاورس، بلاکچین و NFT، به اداره های مربوطه ارائه کرده اند. به عنوان مثال، شرکت رستوران زنجیره ای مک دونالد هم چندی پیش درخواست ثبت علامت تجاری خود را برای افتتاح رستوران در متاورس ارسال کرده است.

این در حالی است که شرکت دیزنی هم قصد بهره برداری از تکنولوژی واقعیت افزوده را در پارک های تم دار خود اعلام کرده بود.

مطلب کامل  ویتالیک بوترین مردم همچنان برتری پرداخت‌های ارز دیجیتال را دست‌کم می‌گیرند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *