به دنبال فروش ارزان و ناگهانی سهام شرکت های فناوری در بازارهای ایالات متحده بیت کوین و رمزارزها حدود ۹ درصد سقوط کردند

به دنبال فروش ارزان و ناگهانی سهام شرکت های فناوری در بازارهای ایالات متحده در ساعات پایانی روز گذشته ، بیت کوین و رمزارزها حدود ۹ درصد سقوط کردند.

بیت کوین، بزرگترین رمزارز جهان از لحاظ ارزش بازاری ، تا کف ۳۵,۷۱۴٫۳۰ دلاری سقوط کرد که پایین ترین سطح آن از ۲۷ ژانویه است. قیمت این رمزارز درحالی ۹٫۶ درصد کاهش می یابد که در روز چهارشنبه با قیمت ۳۹,۶۹۰ دلار بسته شده بود.

اتریوم، بزرگترین آلتکوین جهان از لحاظ ارزش بازاری، نیز به زیر سطح ۲۶۹۶ دلاری کاهش یافت که پایین ترین سطح آن از ۴ فوریه است. گفتنی است که اتریوم نیز در روز چهارشنبه با قیمت ۲۹۴۰ دلار بسته شده بود.

ارزش برخی از آلتکوین ها تا ۲۰ درصد افت داشت.

بر اساس داده‌های وب‌سایت قیمت رمزارزها ، کوین مارکت کپ ، ارزش بازار رمزارزها در این مدت  با افت ۱۶۰ میلیارد دلاری مواجه شد و در عرض کمتر از دو روز با کاهش ۸٫۸ درصدی از ۱٫۸۱ تریلیون دلار به به ۱٫۶۵ تریلیون دلار رسید.

بازار رمزارزها درحالی کاهش می یابد که پیشتر شاهد فروش ارزان و ناگهان سهام شرکت های فناوری در بورس های ایالات متحده در ساعات پایانی روز پنجشنبه بودیم ، به طوری که سهام شرکت های نتفلیکس و آمازون هر کدام ،۷٫۶ درصد سقوط کردند و سهام شرکت مالک فیس بوک ، متا ۶٫۷ درصد افت کرد.

فروش ارزان و یکجای سهام فناوری در حالی صورت می گیرد که سرمایه گذاران نگران دورنمای ضعیف اقتصادی در ایالات متحده هستند. در کنار آن ، نگرانی ها در زمینه رکود اقتصادی و نتایج مالی ناامیدکننده سه ماهه اول شرکت ها مطرح است.

شاخص های بازار سهام ایالات متحده در روز چهارشنبه پس از اینکه فدرال رزرو افزایش ۷۵ واحدی نرخ بهره را در مجامع آتی رد کرد، افزایش یافت. این درحالیست که تمامی این سود ها از بین رفته و حتی تبدیل به ضرر شده اند.

شاخص داوجونز در روز پنجشنبه ۳٫۱ درصد سقوط کرد و بدترین عملکرد یک روزه خود از سال ۲۰۲۰ تا به حال به نمایش گذاشت. شاخص S&P 500 نیز تقریباً ۳٫۶ درصد کاهش پیدا کرد.

شاخص نزدک کامپوزیت تقریباً ۵ درصد سقوط کرد و در پایان روز به ۱۲۳۱۷٫۶۹ رسید که کمترین میزان آن از نوامبر ۲۰۲۰  است.

مطلب کامل  توسعه‌دهنده اتریوم انتقال اتریوم به الگوریتم اجماع اثبات سهام چند ماه بعد از ژوئن انجام می‌گیرد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *