به اشتراک گذاری داده های زنجیره ای دوج کوین از سال ۲۰۱۴

بیلی مارکوس (Billy Markus)، یکی از بنیانگذاران دوج کوین، داده های زنجیره ای مهمی را از سال ۲۰۱۴ به اشتراک گذاشته که نشان دهنده تسلط دوج بر بیت کوین در تعداد تراکنش های روزانه منحصر به فرد بوده است.

طبق نمودار ارائه شده، دوج کوین تقریبا ۱۰۰،۰۰۰ تراکنش منحصر به فرد روزانه درون زنجیره ای داشته است، در حالی که برای بیت کوین کمتر از ۲۰۱۶ عدد بوده است. مارکوس همچنین در مورد داده های ارائه شده اظهار نظر کرد و گفت که امیدوار است دوج در نهایت همان مزیت را نسبت به بیت کوین داشته باشد.

در سال ۲۰۲۲، وضعیت کاملاً متفاوت است زیرا بیت کوین در حدود ۲۲۰،۰۰۰ تراکنش در روز باقی می ماند، در حالی که دوج کوین کمتر از ۲۵،۰۰۰ تراکنش را پردازش می کند.

چنین تفاوت گسترده ای به دلیل محبوبیت دوج کوین در صنعت بلاک چین در سال ۲۰۱۴ ایجاد شد، زیرا محبوب ترین میم کوین بازار در آن زمان بوده و تقریباً هیچ مشابهی نداشته است.

محبوبیت دوج کوین در سال ۲۰۲۱ به طور قابل توجهی کاهش یافت زیرا پروژه های متعدد مرتبط با میم ها در این صنعت ظاهر شدند. بزرگترین رقیب دوج، رمزارز شیبا اینو بوده و هست که رشد انفجاری ۱۰۰۰ درصدی را در سال گذشته نشان داده است.

از آنجایی که اکثر حجم معاملات و قدرت خرید دوج کوین در دستان معامله گران کوچک و سرمایه‌گذاران متمرکز شده بود، ظهور ارز دیجیتال محبوبی مانند شیبا اینو توجه را به خود جلب کرد.

اما در حالی که سایر میم کوین ها توسط معامله گران کوچک انتخاب می‌شوند، شرکت‌هایی مانند تسلا دائماً با اعلام پذیرش این ارز دیجیتال برای محصولات خود، قیمت آن را بالا می‌برند.

بعلاوه، ایلان ماسک (Elon Musk)، میلیاردر و مدیر عامل تسلا و SpaceX، دائماً با پست کردن میم ها، پاسخ به مارکوس و نشان دادن علاقه خود به اکوسیستم دوج، توجه به آن را افزایش می دهد

مطلب کامل  ایلان ماسک دارایی‌های کمیاب به سرمایه‌گذاران کمک می‌کنند تا قدرت خرید خود را در برابر تورم بالا حفظ کنند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *