بنیان‌گذار سولانا بیت کوین باید به سمت سازوکار اجماع اثبات سهام حرکت کند

آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، یکی از بنیانگذاران سولانا، بلاکچین مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام، نظر خود را در مورد الگوریتم اثبات کار (PoW) بیتکوین و تأثیر آن بر محبوبیت این رمزارز پیشرو در آینده بیان کرد. یاکوونکو در مصاحبه ای که با CNBC داشت، اظهار کرد که یکی از تفاوت های اصلی در مقایسه سولانا با بیتکوین، بهره وری در انرژی اولیه است.

یاکوونکو در این باره توضیح داد:

“اگر به گزارش انرژی سولانا نگاه کنید، یک تراکنش سولانا حدود دو جستجو در گوگل، مصرف انرژی دارد. من فکر می کنم که حتی در بین شبکه های اثبات سهام یکی از کارآمدترین آنها باشد.”

یاکوونکو در ادامه خاطرنشان کرد که طبق دیدگاه وی، اکثر شبکه هایی که مردم در آینده از آن ها استفاده خواهند کرد بر اساس الگوریتم PoS خواهند بود. وقتی از یاکوونکو در مورد آینده بیت وین در این زمینه پرسیده شد، اظهار داشت:

“اگر بیت‌کوین در نهایت به اثبات سهام تغییر نکند، کسی از آن استفاده نخواهد کرد.”

دیگران به دنبال تغییر کد بیتکوین هستند

یاکوونکو اولین کسی نیست که به طور مستقیم از مصرف انرژی و آینده بیتکوین به عنوان یک شبکه اثبات سهام انتقاد کرده است. از آنجایی که الگوریتم اثبات سهام برای توسعه چندین شبکه رقیب برای دو بلاکچین اصلی (بیت کوین و اتریوم) مورد استفاده قرار گرفت، الگوریتم های اثبات کار، با اصراف بیش از حد انرژی شناخته می‌شوند.

از سال گذشته، زمانی که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در مورد مصرف انرژی بالای شبکه بیتکوین ابراز تاسف کرد و همزمان با آن بیتکوین را به‌ عنوان یک روش پرداخت برای خرید وسایل نقلیه تسلا به حالت تعلیق درآورد، این تفکر بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

مطلب کامل  فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *