بنیان‌گذار اولنچ: بیت کوین برتری خود در بازار را طی ۱۵ تا ۲۰ سال آینده از دست می‌دهد

آقای Sekniqi، یکی از چهره‌های کلیدی اکوسیستم Avalanche (AVAX)، مطمئن نیست که بیت‌کوین بتواند با این سطح استفاده و نوآوری فعلی خود، ارز دیجیتال شماره یک باقی بماند.

چه چیزی در ۱۵ تا ۲۰ سال آینده از بیت کوین پیشی خواهد گرفت؟
Sekniqi در توییتر خود گفت که برتری بیت کوین به عنوان برترین ارز دیجیتال از نظر ارزش خالص بازار ممکن است در سال ۲۰۲۲ رو به اتمام باشد.

از نظر او این «تغییر» بالقوه را باید به فقدان نوآوری و استفاده های جدید از بیت کوین نسبت داد. در حال حاضر، بسیاری از رقبای بیت کوین در حال ایجاد «نوآوری» هستند.

به این ترتیب، آنها به احتمال زیاد از بیت کوین پیشی خواهند گرفت. آقای Sekniqi تاکید می کند که در این مورد نیازی به مقایسه بیت کوین با طلا (XAU) نداریم:

“طلا نیازی به نوآوری ندارد”. به همین دلیل است که فقط تعداد محدودی از عناصر کمیاب در جدول تناوبی وجود دارند. فکر می کنم فیزیک نوآوری ایجاد نمی کند.

مخالفان او پاسخ دادند که بیت کوین می تواند جایگاه شماره ۱ خود را در بازار به دلیل غیرمتمرکز بودن حفظ کند، چیزی که رقبای اصلی آن در حال از دست دادن آن هستند و در عوض به دنبال ایجاد “نوآوری” رفته اند.

مقیاس پذیری به جای تمرکز؟
با این حال، آقای Sekniqi مطمئن است که بلاک چین های نوآور می توانند طرح های فنی خود را حتی بدون به خطر انداختن تمرکززدایی پیش ببرند.

 بنیانگذاران Avalanche (AVAX) و شبکه پالی‌گان (MATIC) بحث داغی را در مورد روش های مقیاس پذیری بلاک چین داشتند.

Sandeep Nailwal از پالی‌گان، Avalanche را متهم کرد که کانسپت های ساب نت ها را سرقت می‌کند، که در واقع زنجیره‌های جانبی هستند که برای سال‌ها توسط L2 های اتریوم استفاده می‌شوند.

پروفسور Emin Gün Sirer از Avalanche توصیه کرد که آقای Nailwal به جای انتقاد از فناوری های جدید رقبا، «خودش به دنبال ایجاد نوآوری ها برود».

مطلب کامل  رمزارزها در سال جاری تاکنون تحت فشار قرار گرفته‌اند اما برخی از مدیران ارزهای دیجیتال با وجود اینکه این صنعت در حال از دست دادن پول و اعتبار است، فکر می‌کنند که این چیز خوبی برای آن است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *