بلوک سود خالص ۱٫۱۸ میلیارد دلاری سه ماهه چهارم با افزایش ۴۷ درصدی سالانه را نشان داد

شرکت فناوری پرداخت های دیجیتال دوستدار کریپتو بلاک (Block) (که قبلاً به نام Square شناخته می شد) در سه ماهه چهارم سود ناخالص ۱٫۱۸ میلیارد دلاری را به دست آورد که نشان دهنده رشد ۴۷ درصدی آن نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۲۰ است.

شرکتتحت رهبری بیت کوین ماکسی، جک دورسی دارای چندین شرکت تجاری است از جمله Cash App، Square، و شرکت تازه خریداری شده Buy now pay later (BNPL) Afterpay پس از بسته شدن قرارداد ۲۹ میلیارد دلاری در پایان ماه گذشته است.

گزارش سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۱ بلاک در ۲۴ فوریه منتشر شد و این شرکت افزایش سود ناخالص قابل توجهی را در Cash App و Square نشان داد، به طوری که هر شرکت ۵۱۸ میلیون دلار و ۶۵۷ میلیون دلار به دست آورد تا به ترتیب ۳۷ و ۵۴ درصد سود سالانه را نشان داد.

در مجموع، این شرکت در کل سال ۲۰۲۱ به ارزش ۴٫۴۲ میلیارد دلار سود ناخالص دست یافت، که نشان دهنده رشد سالانه ۶۲ درصدی نسبت به سال ۲۰۲۰ است. با این حال، ارقام چشمگیر نیاز تامل دارد، زیرا سود خالص بلاک پس از هزینه های سه ماهه چهارم فقط ۷۷ میلیون دلار محاسبه شد (۱۶۶ میلیون دلار برای کل سال ۲۰۲۱) که نشان دهنده هزینه های عملیاتی سنگین برای شرکت است.

این شرکت به Cash Card Cash App و اکوسیستم فروشنده Square به عنوان معیارهای اصلی پشتیبان رشد سه ماهه چهارم اشاره کرد و خاطرنشان کرد که Cash Card در دسامبر بیش از ۱۳ میلیون کاربر فعال داشت و ۳۸٪ از فروشندگان از بیش از چهار محصول تجاری Square استفاده می کردند.

با پیشروی در سال ۲۰۲۲، بلاک همچنین بر اهمیت قرارداد Afterpay تاکید کرد زیرا این شرکت را قادر می‌سازد تا عرضه‌ها و محصولات خود را در سال جاری افزایش دهد. این شرکت اعلام کرد:

خرید Afterpay را در ۳۱ ژانویه انجام دادیم، AfterPay یک پلتفرم جهانی «اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید»  است. ما بر این باوریم که این خرید اولویت‌های استراتژیک بلاک را برای Square و Cash App با تقویت ارتباط بین اکوسیستم‌های مابیشتر خواهد کرد؛ ما محصولات و خدمات مالی قانع‌کننده را برای مصرف‌کنندگان و بازرگانان ارائه می‌کنیم.

مطلب کامل  اختلال در معاملات کوین بیس در پی ریزش گسترده بازار ارزهای دیجیتال
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *