بزرگ‌ترین بانک روسیه مجوز صدور ارزهای دیجیتال را از بانک مرکزی این کشور دریافت کرد

بانک مرکزی روسیه مجوز صدور و مبادله دارایی های دیجیتال را به بزرگترین وام دهنده این کشور Sberbank اعطا کرد. اقدام اخیر راه‌های جدیدی را برای اقتصاد این کشور که تحت تأثیر تحریم‌های غرب قرار گرفته است، باز می‌کند.

تاییدیه

طبق بیانیه رسمی، شرکت‌های محلی می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را برای جذب سرمایه‌گذاری در بازار، خرید دارایی‌های دیجیتال از طریق سیستم Sber منتشر کنند یا سایر تراکنشهای مشابه تحت مجوز جدید را انجام دهند. این وام دهنده همچنین اعلام کرد که از فناوری بلاک چین برای اطمینان از ایمنی و ضمانت تراکنش های دیجیتال استفاده خواهد کرد.

سرگئی پوپوف(Sergey Popov)، مدیر بخش کسب و کار تراکنشهای Sberbank، اظهار داشت:

شرکت‌ها می‌توانند اولین تراکنش خود را در پلتفرم بلاک چین ما یک ماه دیگر انجام دهند. ما به تازگی کار خود را با دارایی های دیجیتال شروع کردیم و متوجه شدیم که توسعه بیشتر مستلزم انطباق با چارچوب قانونی فعلی است. برای انجام این کار، آماده همکاری نزدیک با نهادهای نظارتی و اجرایی هستیم.»

جالب اینجاست که این تاییدیه تنها چند هفته پس از آن صورت گرفت که بانک روسیه خواستار ممنوعیت کلی معامله و استخراج دارایی‌های ارزهای دیجیتال شد. تحریم های بی سابقه کشورهای غربی به قلب سیستم مالی روسیه ضربه زده است. بانک دولتی – Sberbank – یکی از موسسات مالی مورد هدف ایالات متحده و همچنین اتحادیه اروپا (EU) بود.

در سال ۲۰۲۰، جرمن گرف(German Gref)، مدیر اجرایی Sberbank، گفت که این بانک از نزدیک با شرکت بانکداری سرمایه گذاری – JP Morgan – همکاری می کند تا ارز دیجیتال خود به نام Sbercoin را عرضه کند که هنوز راه اندازی نشده است.

الیگارش های روسی توسط Elliptic گرفتار شدند

 از نگرانی‌ فزاینده‌ای در میان کشورهای غربی وجود دارد که الیگارش‌های روسی تحریم‌شده ممکن است از کریپتو در تلاشی برای فرار از مقامات استفاده کنند.

همانطور که قبلاً گزارش شد، شرکت جرم شناسی بلاک چین Elliptic اطلاعاتی در مورد یک کیف پول دیجیتالی که به طور بالقوه می تواند به نهادهای تحریم شده روسیه متصل شود و دارای “دارایی های قابل توجهی” باشد، به مقامات ارائه کرده است. تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران Elliptic، ضمن اعتراف به اینکه ارزهای رمزنگاری شده را می توان برای دور زدن تحریم ها استفاده کرد، همچنین گفت که این ارزها بسیار قابل ردیابی هستند و بنابراین، “راه حل آسان و کارآمدی” نیست.

در حالی که فشار برای بررسی هرگونه شواهدی مبنی بر فرار از تحریم ادامه دارد، شرکت تحلیل بلاک چین، Chainalysis ابزارهای غربالگری جدیدی را معرفی کرد که به اپلیکیشنهای Web 3 و پلتفرم‌های غیرمتمرکز مالی اجازه می‌دهد تا اطمینان حاصل کنند که با نهادهای تحریم شده از طریق DLT تعامل ندارند

مطلب کامل  استخراج بیت کوین بدون انرژی تجدیدپذیر برای ماینرهای جدید نیویورک ممنوع خواهد شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *