با افزایش فشار فروش، قیمت بیت کوین به سطح ۳۰ هزار دلاری سقوط کرد

بیت کوین در ساعات پایانی روز دوشنبه به زیر مرز نمادین ۳۰۰۰۰ دلار سقوط کرد.

محبوب‌ترین رمزارز جهان در روز بالغ بر ۱۲ درصد کاهش یافت و بیش از ۵۶ درصد نسبت به سقف بی سابقه خود(۶۹۰۰۰ دلار) که در ماه نوامبر به ثبت رسید ، افت کرد. سپس بخش ناچیزی از ضرر های خود را جبران کرد و در ساعت ۲۲:۳۸ روز دوشنبه به وقت ET به سطح ۳۱,۱۸۱٫۲۸ دلاری بازیابی شد.

آخرین باری که بیت کوین زیر سطح ۳۰۰۰۰ دلاری معامله شد ، ماه ژوئیه ۲۰۲۱ بود، زمانی که این دارایی دیجیتال تا کف قیمت ۲۹۸۳۹٫۸۰ دلاری کاهش یافت.

یویا هاسگاوا(Yuya Hasegawa)، تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال در صرافی ژاپنی Bitbank، پیش از این به رسانه CNBC گفته بود که بیت کوین برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط تکنیکال نیازمند این است که سطح روانی کلیدی ۳۳۰۰۰ دلار را حفظ کند.

این درحالیست که قیمت ها چند روز است که کاهش می یابد و این فروش ارزان و ناگهانی، بازار ارزهای دیجیتال و سهام را به دام خود انداخته است.

بر اساس داده‌های وب سایت رمزارزی کوین مارکت کپ ، ارزش بازار رمزارزها در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۱۰ درصد کاهش یافته است. در همین حال، هر سه شاخص اصلی سهام روز دوشنبه پایین تر بسته شدند ، به طوری که شاخص S&P 500 به کف یک ساله خود کاهش پیدا کرد.

 بازار سهام از روز پنجشنبه،به طور مداوم روبه کاهش است. میانگین صنعتی داوجونز و نزدک کامپوزیت هر کدام بدترین افت روزانه خود را از سال ۲۰۲۰ به ثبت رساندند.

بیت کوین و سایر رمزارزهای بزرگ طی سال گذشته از روند سهام فناوری پیروی کرده اند. برخی تحلیل‌گران عنوان کردند که این همبستگی نزدیک بین بیت‌کوین و شاخص نزدک، قابلیت شناخته شدن این رمزارز به عنوان محافظی در برابر تورم ، را زیر سوال میبرد.

مطلب کامل  درج هشدار ریسک سرمایه‌گذاری در تبلیغات ارزهای دیجیتال در تایلند اجباری شد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *