بایننس بخشی از سرمایه سرقت‌شده در هک اکسی اینفینیتی را بازیابی کرد

چانگپنگ ژائو(Changpeng Zhao)، مدیر عامل بایننس، از طریق یک پست توییتری در روز جمعه، گفت که صرافی ارزهای دیجیتال ۵٫۸ میلیون دلار بازیابی کرده است که در ۸۶ حساب دارایی دیجیتال توسط Lazarus Group به صرافی منتقل شده است. ماه گذشته، گروه سایبری کره شمالی ۱۷۳۶۰۰ اتر (ETH) و ۲۵٫۵ میلیون دلار کوین (USDC) به ارزش بیش از ۶۰۰ میلیون دلار که در آن زمان متعلق به پل رونین Axie Infinity بود، به سرقت برده است.
از روز جمعه، آدرس کیف پول مرتبط با Ronin حدود ۲۸۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال باقی مانده است. شرکت قانونی بلاک چین Elliptic اخیراً کشف کرده است که هکرها این پول را به صرافی‌های متمرکز و برنامه غیرمتمرکز تریل میکسر ارزهای دیجیتال یا دپ، Tornado Cash ارسال کرده‌اند. علاوه بر این، به نظر می رسد که هکرها USDC سرقت شده را با اتریوم در صرافی های غیرمتمرکز یا DEX تعویض کرده اند.
احتمالاً در پاسخ به اقدامات ادعایی پولشویی، Uniswap DEX اعلام کرد که در حال بررسی آدرس هایی است که ممکن است بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط TRM Labs با انتقال “وجوه هک شده یا سرقت شده” مرتبط باشد.
به طور مشابه، از طریق چین آلیسیس(Chainalysis)، Tornado Cash دسترسی کیف پول های مرتبط با فعالیت های غیرقانونی را از دسترسی به DApp خود مسدود می کند.

با این حال، همانطور که موسس آن، رومن سمنوف (Roman Semenov)گفته است، فرآیند غربالگری جدید فقط کاربران را از دسترسی به رابط کاربری DApp خود مسدود می کند و مانع از انتقال وجوه به قرارداد هوشمند اساسی آن نمی شود.
با وجود این حادثه، خالق اکسی اینفینیتی، Sky Mavis، اخیراً یک سری سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیون دلاری به رهبری بایننس را به اتمام رسانده است. این وجوه تا حدی برای بازپرداخت سرمایه‌گذارانی که در این بهره‌برداری متحمل ضرر شده‌اند استفاده می‌شود. علاوه بر این، مبالغ باقیمانده از طریق پول خود Sky Mavis جبران خواهد شد. اگر وجوه دزدیده شده طی دو سال به طور کامل بازیابی نشود، سازمان مستقل غیرمتمرکز Axie در مورد مراحل بعدی خزانه داری رأی خواهد داد

مطلب کامل  پارلمان اروپا به ممنوعیت تمام نقل و انتقالات ارزهای دیجیتال ناشناس رأی مثبت داده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *