بایننس اکنون امکان استیگینگ استیبل کوین UST مبتنی بر ترا را فراهم کرده است

بایننس، بزرگترین صرافی رمزارزی جهان، اکنون امکان استیگینگ استیبل کوین UST مبتنی بر ترا را فراهم کرده است. ممکن است تا ۱۹٫۶۳٪ بازده سالانه (APY) نیز ایجاد کند.

صرافی رمزارزی برنامه خود را برای راه اندازی استیگینگ دیفای در آگوست ۲۰۲۰ (مرداد ۱۳۹۸) اعلام کرد. در ابتدا، این صرافی به کاربران اجازه می داد Dai، استیبل کوین بومی پلتفرم MakerDAO را سرمایه گذاری کنند. استیگینگ این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا با قفل کردن دارایی های دیجیتال خود در یک قرارداد هوشمند، درآمد غیرفعالی کسب کنند.

 LUNA، رمزارز بومی شبکه ترا، توانست به بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۱۱۹٫۱۸ دلار برسد.

UST بزرگترین استیبل کوین غیرمتمرکز با ارزش بازار ۱۶٫۶ میلیارد دلار است. برخلاف USDT تتر و USDC Circle، اکنون توسط هیچ حزب متمرکزی کنترل نمی شود.

آیا UST ایمن است؟

پروتکل آنچور ترا نسبت به رقبای مانند Dai و USDC سوددهی بسیار بالاتری ارائه می دهد (چه رسد به نرخ های بانکداری سنتی). با این حال، مشخص نیست که آیا این پروژه در درازمدت پایدار خواهد بود یا خیر، زیرا بسیاری در مورد اینکه آیا این پروژه قدرت ماندگاری خواهد داشت یا خیر تردید دارند.

UST برای مدت کوتاهی در دسامبر ۲۰۲۰ (آذر-دی ۱۳۹۸) دچار اختلال شد و به ۰٫۸۶ دلار کاهش یافت. همچنین در ماه می گذشته (اردیبهشت ۱۴۰۰) چندین بار به زیر ۱ دلار سقوط کرده بود.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، بنیاد Luna Guard، نهادی که توسط Terraform Labs ایجاد شده است، شروع به انباشت بیت کوین برای کمک به پشتیبانی از UST در دوره های نوسان شدید بازار کرد. با این حال، اگر قیمت بیت کوین کاهش شدیدی داشته باشد، ممکن است اوضاع خوب پیش نرود.

مطلب کامل  دادگاه عالی مردم شانگهای سندی را صادر کرده است که در آن بیان می کند بیت کوین تابع قوانین و مقررات حقوق مالکیت است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *