بانک کوکمین اولین صندوق سرمایه‌گذاری کریپتو در کره جنوبی را راه‌اندازی کرد

بانک کوکمین  آماده میشود تا به اولین بانک در کره جنوبی تبدیل شود که محصولات سرمایه گذاری کریپتو را به سرمایه گذاران خرد ارائه می دهد.این بانک  در ۲۱ فوریه اعلام کرد که کمیته آماده سازی مدیریت دارایی دیجیتال را برای تعیین قابلیت‌های محصول و استراتژی دارایی های دیجیتال و صندوق های سرمایه گذاری هوش مصنوعی تشکیل داده است. این بانک انتظار دارد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در مبادلات کریپتو (ETF) و محصولات آتی را راه اندازی کند. این کمیته مسائل مربوط به ریسک و انطباق برای صندوق های سرمایه گذاری را  نیز ارزیابی خواهد کرد.

این برنامه ها توسط Honggun Kim، رئیس بخش مدیریت کوانت بانک کوکمین در انتشار رسمی بانک تأیید شد. ویاظهار داشت: ما یک صندوق سرمایه گذاری مجازی با موضوع دارایی و غیره راه اندازی خواهیم کرد. بر اساس پلتفرم تحقیقاتی MacroTrends، گروه مالی KB، تا سپتامبر ۲۰۲۱ بزرگترین گروه مالی کشور از نظر سود خالص است، که در حدود ۵۲۰ میلیارد دلار کل دارایی داشت.

برنامه‌های فعلی راه‌اندازی یک صندوق شاخص سرمایه‌گذاری کریپتو و صندوقی است که از مدیر سرمایه‌گذاری Outsourced Chief Investment Officer (OCIO) که به آن مدیریت سرمایه‌گذاری خارجی نیز گفته می‌شود، استفاده می‌کند تا گارانتی‌های برای سرمایه‌گذاری‌های اصلی ارائه کند. صندوق OCIO همچنین ممکن است در حقوق بازنشستگی استفاده شود.

این OCIO که احتمالا در نظر گرفته میشود شامل Grayscale و Fidelity Asset Management است که هر یک صندوق‌های سرمایه گذاری کریپتو ارائه میکنند. Fidelity Canada دسامبر گذشته یک ETF بیت کوین راه اندازی کرد، اگرچه چنین محصولی هنوز در ایالات متحده تایید نشده است.

در راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری جدید برای مشتریان خود، بانک کوکمین به بازاری پاسخ می دهد که پذیرای سرمایه گذاری‌های کریپتویی وتوکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است. رقیب نزدیک، Shinhan Bank، بخش کاملی از برنامه بانکداری تلفن همراه خود را برای کمک به مشتریان در مدیریت مجموعه NFT خود در Klaytn، که بلاک چین پیشگام کشور کره جنوبی است، اختصاص داده است.

 بانک کوکمین KB اکنون با اعلام محصولات جدید سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال خرده فروشی DBS مگابانک سنگاپور را دنبال می کند. پیوش گوپتا(Piyush Gupta) ، مدیر عامل بانک DBS در ۱۴ فوریه گفت که این بانک تلاش میکند تا عملیات کریپتویی خود در سال ۲۰۲۲ گسترش دهد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *