ایلان ماسک پیشنهاد می کند توییتر را به قیمت ۴۱٫۳ میلیارد دلار بخرد تا شرکت را خصوصی کند

ایلان ماسک(Elon Musk)، مدیر عامل شرکت خودروسازی الکتریکی تسلا (TSLA)، پیشنهاد خرید شرکت رسانه اجتماعی توییتر را به مبلغ ۴۱٫۳ میلیارد دلار به صورت نقدی داد.
او در متنی به برت تیلور(Bret Taylor)، رئیس هیئت مدیره توییتر، نوشت که قصد دارد شرکت را خصوصی کند تا تغییراتی که میخواهد را اعمال کند.
در اواخر ماه مارس ماسک از پلتفرم رسانه های اجتماعی به دلیل عدم پایبندی به اصول آزادی بیان انتقاد کرد و گفت که این پلتفرم دموکراسی را تضعیف می کند.

پس از اظهار نظر ماسک، جاستین سان، بنیانگذار بلاک چین TRON، موضوعی را در توییتر منتشر کرد که در آن گفت که ۶۰ دلار به ازای هر سهم برای شرکت پیشنهاد می کند.

پس از انتشار این خبر، سهام توییتر در معاملات قبل از بازار بیش از ۱۲ درصد افزایش یافت.
ماسک در اوایل این ماه ۹٫۲ درصد از سهام توییتر را به مبلغ ۲٫۸۹ میلیارد دلار تصاحب کرد و به سرعت اعلام کرد که به هیئت مدیره این شرکت خواهد پیوست. با این حال، مدیرعامل، پاراگ آگراوال(Parag Agrawal)، چند روز بعد گفت که جایگاه هیئت مدیره دیگر در کار نیست.
ماسک در این باره گفت: “پیشنهاد من بهترین و آخرین پیشنهاد من است و اگر پذیرفته نشود، باید در جایگاه خود به عنوان سهامدار تجدید نظر کنم.”
به دلیل علاقه شناخته شده مدیرعامل تسلا به ارزهای دیجیتال، بیانات او اغلب در دنیای رمزارز موج می زند. پس از انتشار اخبار سرمایه‌گذاری ماسک در توییتر،دوج کوین رشد ۱۱ درصدی را به همراه داشت

مطلب کامل  قیمت اتریوم به کف ۱۴ ماه گذشته رسید
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *