ایلان ماسک بهترین پاسخ را به انتقادات چارلی مانگر از بیت کوین می دهد

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، با یادآوری اینکه چگونه چارلی مانگر قدرت تولیدکننده پیشرو خودروهای الکتریکی را انکار می کرد، به نظرات بحث برانگیز مربوط به رمزارزها که اخیراً توسط مانگر، نایب رئیس برکشایر هاتاوی، بیان شده بود، پرداخته است.

این میلیاردر ادعا می کند که مانگر یک بار به همه گفت که شرکت تسلا شکست خواهد خورد. ماسک نیز اعتراف کرد که این اظهارنظر گزنده او را غمگین کرده بود، او به مانگر گفت که “ارزش تلاش” را دارد تا تسلا را با وجود شانس کم موفقیت، به موفقیت برساند.

داستان استقامت و عزم ماسک نظر بسیاری از اعضای جامعه سرمایه گذاری، از جمله مدیر عامل MicroStrategy، مایکل سیلور و یکی از بنیانگذاران دوج کوین، بیلی مارکوس را به خود جلب کرد. برخی نیز داستان‌های خنده‌داری را به اشتراک گذاشتند که حول تعامل ناخوشایند ماسک با مانگر می‌چرخد، در حالی که برخی دیگر صرفاً او را به دلیل ارائه “بهترین پاسخ تا کنون” تحسین کردند.

 

تسلا و برکشایر هاتاوی

ماسک در ژوئیه ۲۰۲۰  از وارن بافت، مدیرعامل برکشایر هاتاوی ثروتمندتر شد. سال گذشته دارایی خالص او به ۳۰۰ میلیارد دلار نیز رسید.

وارن بافت در حالی که ماسک را به دلیل انجام “چند کار قابل توجه” تحسین می کند، تصمیم گرفته است در تسلا سرمایه گذاری نکند. ماسک اکتبر گذشته بافت را مسخره کرد و پیشنهاد کرد که او باید در سهام این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری کند تا ثروتمندتر شود.  مانگر سال گذشته به نقل از نویسنده انگلیسی ساموئل جانسون، بیت کوین و تسلا را با یک شپش و یک مگس مقایسه کرد.

مانگر همچنین خود ماسک را مورد بررسی قرار داد و به اعتماد به نفس بیش از حد او اشاره کرد:

هرگز مردی را که خود را دست کم نمی گیرد، دست کم نگیرید. برخی از موفقیت‌های شدید از جانب افرادی به دست می‌آیند که کارهای بسیار افراطی را امتحان می‌کنند زیرا بیش از حد اعتماد به نفس دارند.

رمزارزها مانند برخی از “بیماری های مقاربتی” است

 این سرمایه‌گذار افسانه‌ای، رمزارزها را به «برخی بیماری‌های مقاربتی» تشبیه کرده است، سخنی تند که جامعه رمزارزها را عصبانی کرده است. مانگر همچنین خوشحالی خود را از ممنوعیت جنجالی بیت کوین در چین تکرار کرده است.

این میلیاردر همچنین به این واقعیت افتخار می کند که علیرغم استفاده مداوم از رمزارزها، هرگز آنها را لمس نکرده است. بسیاری از اعضای جامعه رمزارزها این سرمایه گذار ۹۸ ساله را به دلیل عدم ارتباط با فناوری مدرن مورد انتقاد قرار دادند. دست راست وارن بافت همچنین نگرانی های خود را در مورد تورم بالا ابراز کرد و اظهار داشت که این یک تهدید برای دموکراسی است، اظهار نظری که به نوعی در جامعه رمزارزها نیز طنین انداز شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *