اوکراین یک موزه توکن غیرقابل تعویض آنلاین راه اندازی کرده است که هدف آن حفظ جدول زمانی رویدادهای مهم با حمله ارتش روسیه به کشور است

وزارت تحول دیجیتال در اوکراین یک موزه توکن غیرقابل تعویض آنلاین راه اندازی کرده است که هدف آن حفظ جدول زمانی رویدادهای مهم با حمله ارتش روسیه به کشور است.
میخائیلو فدوروف(Mykhailo Fedorov)، وزیر تحول دیجیتال اوکراین در توییتی در روز جمعه گفت که دولت ابتکاری را با توکن غیرقابل تعویض یا NFT آغاز کرده است که لحظات کلیدی را از دیدگاه اوکراین از ۲۴ فوریه(۵ اسفند ۱۴۰۰) به بعد به تصویر می‌کشد. NFTها شامل رویدادهایی هستند که از ساعت ۵:۴۵ صبح به وقت محلی در روز درگیری آغاز می شوند، زمانی که روسیه “عملیات نظامی ویژه” را در منطقه دونباس اوکراین اعلام کرد.
با توجه به وب سایت موزه NFT در زمان انتشار، ۵۴ عدد NFT از لحظات کلیدی در جنگ بین ۲۴ و ۲۶ فوریه(۵ تا ۷اسفند) از ۳۰ مارس(۱۰ فروردین ۱۴۰۱) در دسترس خواهد بود. این اثر هنری شامل رویدادها و منابع مختلفی است که بر اساس پست‌های توییتری مقامات دولتی، عکس‌های خبرگزاری‌ها و پاسخ رهبران جهان «همراه با بازتاب‌های شخصی» است.
فدوروف گفت: «در حالی که روسیه از تانک ها برای نابودی اوکراین استفاده می کند، ما به فناوری بلاک چین انقلابی متکی هستیم. «[موزه NFT] مکانی برای حفظ خاطرات جنگ و مکانی برای جشن گرفتن هویت و آزادی اوکراینی است.»

علاوه بر جمع آوری کمک های مالی برای ارتش اوکراین، به نظر می رسد که کمپین NFT در مخالفت با رسانه های دولتی روسیه هدف قرار گرفته است. این پروژه اعلام کرد یکی از اهداف آن «گسترش اطلاعات واقعی در میان جامعه دیجیتال در جهان» است.

مطلب کامل  رکوردشکنی جدید بیت کوین تعداد هولدرها از ۴۰ میلیون نفر فراتر رفت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *