اندونزی می‌خواهد مالیات ۰.۱درصدی بر ارزهای دیجیتال وضع کند

طبق گزارش‌ها، دولت اندونزی در حال برنامه‌ریزی برای اعمال مالیات ۰٫۱ درصدی بر عایدی سرمایه بر روی سرمایه‌گذاری‌های کریپتو و همچنین مالیات بر ارزش افزوده برای تراکنش‌های دارایی دیجیتال از اول ماه می است.
بر اساس گزارش جمعه رویترز، هستو یوگا ساکساما(Hestu Yoga Saksama)، سخنگوی اداره مالیات اندونزی، گفت که این کشور “مالیات بر درآمد و مالیات بر ارزش افزوده” را بر دارایی های رمزارزی اعمال خواهد کرد “زیرا آنها کالایی هستند که توسط وزارت تجارت تعریف شده اند”. طبق گزارش‌ها، دولت همچنان در حال بررسی نحوه اجرای چنین مالیات‌هایی است.
آژانس تنظیم مقررات معاملات آتی کالا در اندونزی، که با نام باپبتی(Bappebti) نیز شناخته می شود، گزارشی را تأیید کرد که در فوریه ۲۰۲۲(بهمن ۱۴۰۰)، تراکنش های ارزهای دیجیتال در این کشور به ۸۳٫۸ تریلیون روپیه،تقریباً ۵٫۸ میلیارد دلار، رسید.علاوه بر این، تعداد دارندگان کریپتو بیش از ۱۱ درصد افزایش یافته است، از ۱۱٫۲ میلیون در سال ۲۰۲۱ به ۱۲٫۴ میلیون نفر رسید.

کوین تلگراف گزارش داد که مقامات دولت اندونزی بارها به فکر وضع مالیات بر تراکنش های رمزارزی شده بودند، حتی اگر از اوایل سال ۲۰۱۴به شهروندان خود در مورد استفاده از دارایی های دیجیتال برای پرداخت ها هشدار داد. ، در دسامبر ۲۰۲۰و در فوریه ۲۰۲۱ از ۱۳ صرافی به عنوان کسب و کارهای دارای مجوز کریپتو نام برد

مطلب کامل  کاربران کوین بیس در کشور گرجستان از مشکل کوین بیس سود صد برابری بردند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *