انتظار می رود بایدن در هفته آینده دستور اجرایی در مورد ارزهای دیجیتال و CBDC صادر کند

طبق گزارشات مختلف، کاخ سفید تا هفته آینده یک فرمان اجرایی را صادر خواهد کرد تا با هدف خلق یک چارچوب قانونی همه جانبه، ادارات دولتی را برای برخورد با حوزه دارایی های دیجیتال راهنمایی کند.

در گزارش منتشر شده در روز پنجشنبه توسط Yahoo! Finance، جنیفر شونبرگر (Jennifer Schonberger) گفت که یک منبع رسمی آگاه در کابینه بایدن اعلام کرده که این فرمان اجرایی بایدن تا هفته آینده صادر خواهد شد. گفته می شود که این دستور رئیس جمهور بایدن به دفتر دادستانی کل، وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری فرمان خواهد داد تا روی عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC تحقیق کنند.

علاوه بر این، رئیس دفتر سیاست های علوم و تکنولوژی یعنی آلوندرا نلسون که به تازگی منتسب شده، یک ارزیابی کامل از زیرساخت های مورد نیاز برای پشتیبانی آمریکا از دلار دیجیتالی را ارائه هخواهد کرد. گفته می شود که این اداره تا ۱۸۰ روز آینده یک گزارش پیرامون تکنولوژی دفتر کل توزیع شده را به رئیس جمهور بایدن ارائه خواهد کرد و همچنین تا ۵۴۵ روز آینده هم یک گزارش پیرامون آثار آن روی محیط زیست منتشر خواهد کرد.

بر اساس این فرمان اجرایی، شورای نظارت بر ثبات اقتصادی آمریکا پیرامون مسائل ثبات مالی ناشی از معرفی و استفاده از ارزهای دیجیتال تحقیق خواهد کرد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی کالا، فدرال رزرو، اتحادیه بیمه سپرده فدرال و دفتر کنترل کننده ارز هم اقدامات خود برای محافظت از بازار را طرح ریزی خواهند کرد و گزارش خود پیرامون ریسک های مرتبط با کریپتو را به رئیس جمهور ارائه خواهند کرد.

دفتر حمایت از مصرف کننده، کمیسیون معاملات فدرال و دفتر دادستانی کل هم روی تاثیر دارایی های دیجیتال بر رقابت سالم در بازار تحقیق خواهند کرد. رئیس و سرپرست دو اداره ذکر شده هم مسائل مرتبط با حریم شخصی این حوزه را بررسی خواهند کرد.

به طور کلی این فرمان اجرایی، هشتاد و یکمین فرمانی است که بایدن از زمان سکان داری امور از ژانویه ۲۰۲۱ امضا می کند و قرار است برای توسعه یک چارچوب قانونی همه جانبه برای برخورد با دارایی های دیجیتال در آمریکا مورد استفاده قرار بگیرد. دولت قبلی در طول چهار سال فعالیت خود ۲۲۰ فرمان اجرایی امضا کرده بود و رئیس جمهور باراک اوباما هم در طول دو دوره ریاست خود ۲۷۶ فرمان اجرایی صادر کرده بود.

در مارس ۲۰۱۸، دونالد ترامپ طی یک فرمان اجرایی هر گونه تعامل شهروندان آمریکایی با «هر نوع ارز دیجیتال، کوین دیجیتال یا توکن دیجیتال» منتشر شده توسط دولت ونزوئلا را ممنوع اعلام کرد. رئیس جمهور قبلی همچنین در جولای ۲۰۱۸ یک فرمان اجرایی با عنوان «کلاهبرداری ارز دیجیتال» صادر کرد که یک کارگروه اجرایی برای محافظت از سلامت بازار تعیین می کرد.

مطلب کامل  مدیر ارشد فناوری زلیس استفاده از بلاک چین برای حفاظت از داده‌های حساس بیماران ضروری است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *