السالوادور برای رمزارز فشار می آورد؛ صندوق بین المللی پول تلاش بر لغو شدن این حرکت دارد

نجیب ابوکیله، رئیس جمهور السالوادور، شروع به بسیج برنامه های خود برای جمع آوری یک میلیارد دلار با انتشار اولین اوراق قرضه دولتی تحت حمایت بیت کوین کرد. این یک میلیارد دلار اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین، آخرین تلاش این کشور کوچک آمریکای لاتین، برای جذب سرمایه ارزهای دیجیتال است.

این طرح قبلاً در طی یک گردهمایی بیت‌کوین فاش شد که توسط سامسون مو(Samson Mow) مدیر شرکت Blockstream، علاقه‌مند به بیت‌کوین، مورد توجه قرار گرفت. Blockstream، مستقر در کانادا، شرکتی است که با السالوادور برای ارائه اوراق قرضه بیت کوین هماهنگ می شود.

مو گفت:

“السالوادور هیچ مشکلی برای جمع آوری پول نخواهد داشت، عمدتاً از سوی طرفداران کریپتو که می خواهند در کشوری که پیشگام پذیرش بیت کوین است، سرمایه گذاری کنند.”

علاوه بر این، او اظهار داشت که قبلاً ۵۰۰ میلیون دلار تعهدات شفاهی از خریداران احتمالی دریافت کرده است.

در سپتامبر ۲۰۲۱ السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی استفاده کرد؛ این صرفا از طریق تلاش های رهبر جدید آن بود. پرزیدنت ابوکیله به خاطر تصمیمات مالی مترقی اش معروف است و جهانیان به دنبال فعالیت های او در زمینه ارزهای دیجیتال از نزدیک در حال نظارت هستند.

رئیس جمهور ابوکیله معتقد است که ثروت بیت کوین می تواند مشکل فقر و خشونت السالوادور را حل کند. همچنین، استفاده از بیت کوین به خوبی با تصویر او به عنوان یک رهبر جوان و مد روز با چشم انداز نوآوری مالی و فناوری مطابقت دارد.

با این حال، صندوق بین المللی پول (IMF) از همراه کردن ناآگاهان، در این حرکت راضی نیست. این موسسه مالی مدام از السالوادور خواسته است تا تصمیم خود مبنی بر تبدیل بیت کوین به ارز قانونی را به دلیل خطرات آن لغو کند.

قابل ذکر است که از زمان پذیرش بیت کوین، استفاده از آن در این کشور به ندرت انجام شده است. علاوه بر این، پذیرش در السالوادور کند بوده است، زیرا بیش از دو سوم مردم آن در بخش غیررسمی کار می کنند. یک مرکز محلی گزارش کرده است که اکثر مردم، افرادی هستند که دوست دارند پول خود را لمس کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *