اضافه شدن صنعت کریپتو به تحریم‌های روسیه و بلاروس

کمیسیون اروپا تصریح کرده است که دارایی‌های ارز دیجیتال تحت تحریم‌های اضافی علیه روسیه و بلاروس در پاسخ به درگیری نظامی در اوکراین قرار خواهند گرفت. کمیسیون اروپا در بیانیه روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورهای عضو با اصلاح مقررات با هدف تضمین «جلوگیری از دور زدن تحریم‌ها توسط روسیه» موافقت کرده‌اند. این کمیسیون بیان داشت که دارایی‌های ارز دیجیتال تحت محدوده «اوراق بهادار قابل انتقال» قرار گرفته، و افزود که وام‌ها و اعتبارات ارائه شده با استفاده از رمزارز به عنوان بخشی از این اقدامات محدودکننده مالی مجاز نخواهند بود.

گسترش تحریم‌ها علیه روسیه

گسترش تحریم‌ها به دنبال آن صورت گرفت که این کمیسیون در فوریه اعلام کرد که چندین بانک روسی را از شبکه پرداخت بین‌المللی سوئیفت حذف خواهد کرد. در این مجموعه اقدامات، نحوه رسیدگی به ارزهای دیجیتال مشخص نشده بود. کمیته اقتصاد و امور پولی پارلمان اروپا نیز در حال آماده شدن برای رای‌گیری در مورد چارچوب نظارتی برای دارایی های رمزنگاری شده در اتحادیه اروپا در ۱۴ مارس است.

فرمان اجرایی رییس جمهور بایدن

هم ایالات متحده و هم اتحادیه اروپا اشاره کرده‌اند که به دنبال جلوگیری از استفاده احتمالی روسیه از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم هایی هستند که برخی آن را «جنگ اقتصادی» توصیف کرده‌اند. روز چهارشنبه، جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، فرمان اجرایی را امضا کرد که بر اساس آن سازمان‌های دولتی ملزم به هماهنگی و یکپارچگی سیاست‌ها در چارچوب ملی ارزهای دیجیتال و همچنین بررسی احتمال عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند. در این دستور سه مرتبه به خطرات ناشی از دور زدن تحریم‌ها توسط روس‌ها اشاره شده است.

تاثیر تحریم‌ها بر کسب و کار‌ها

علاوه بر اقدامات قانون‌گذاران، کسب‌وکارهای خصوصی از  فست فود مک‌دونالد تا شرکت‌های بزرگ کارت‌های اعتباری از جمله ویزا و مسترکارت اعلام کرده‌اند که فعالیت خود در روسیه و بلاروس را کاهش خواهند داد و یا در واکنش به وضعیت اوکراین، فعالیت‌های خود را در این دو کشور به طور کامل متوقف خواهند کرد. صرافی بایننس نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد که به دلیل تصمیم این شرکت‌ها دیگر نمی‌تواند از دو کارت اعتباری اصلی صادر شده در روسیه پشتیبانی کند

مطلب کامل  کاردانو در ۲۴ ساعت اخیر سودآورترین دارایی در میان ارزهای دیجیتال برتر بازار بوده است
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *