استخراج بیت کوین در حال حاضر سودآوری ندارد

بر اساس اطلاعات اندیکاتور “هزینه استخراج بیت کوین” در TradingView که توسط کاربر “capriole_charles” توسعه یافته، حالا پس از سقوط بازار ارزهای دیجیتال، استخراج بیت کوین رسماً برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال بی سود شده است.

این شاخص نشان می دهد که بیت کوین به تازگی وارد منطقه «بی ثمری» شده است، که از اکتبر ۲۰۲۰  زمانی که بیت کوین در حدود ۱۲،۰۰۰ دلار معامله می شد، اتفاق نیفتاده است. به احتمال زیاد، سودآوری بیت‌کوین برای ماینرها در اعداد پایین‌تری باقی می‌ماند زیرا هزینه برق مورد استفاده برای استخراج در این اندیکاتور مطرح نمی‌شود.

اما حتی با وجود داده‌های استفاده شده در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰، سودآوری بیت‌کوین برای معامله‌گران به دلیل افزایش سختی شبکه و به دنبال آن افزایش هش ریت پس از افت سریع در جریان سرکوب ماینینگ چین، اکنون در منطقه منفی قرار دارد.

بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد؟
در حالی که برخی از معامله گران و تحلیلگران انتظار نداشتند بیت کوین در چنین دوره کوتاهی تا این حد سقوط کند، اما بازار قبلاً شاهد اتفاقات مشابهی در سال ۲۰۱۸ بوده است. اولین چیزی که فعالان بازار باید انتظار داشته باشند کاهش هش ریت و سختی استخراج است، زیرا استخراج کنندگان به منظور جلوگیری از از دست دادن پول خود، به سمت سایر دارایی ها می‌روند.

با کاهش بیشتر سختی استخراج بیت کوین، بازار باید انتظار بهبود تدریجی هزینه های تولید بیت کوین را داشته باشد زیرا استخراج کنندگان برای صدور بلاک در بلاک چین به برق کمتری نیاز دارند.

تاثیر در بازار
اما در حالی که کاهش سوددهی استخراج تا حد زیادی بر ماینرها تأثیر می گذارد، بازار باید انتظار کاهش اندکی در فشار فروش در آینده را داشته باشد زیرا کوین های جدید کمتری در شبکه منتشر می شوند.

با کاهش فشار فروش، زمانی که قدرت خرید دوباره در بازار ظاهر شود، بالا بردن قیمت بیت کوین برای گاوها آسان‌تر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *