از آنجایی که انتظار می رود سیاست گذاران فدرال رزرو این هفته نرخ بهره را به شدت افزایش دهند توجهات سرمایه گذاران در این روز به بانک مرکزی ایالات متحده جلب خواهد شد

شاخص‌های سهام سرشناس در این کشور در پایان هفته ضرر و زیان قابل‌توجهی را محتمل شدند ، به طوری که شاخص نزدک کامپوزیت بدترین عملکرد چهار ماهه خود را از سال ۱۹۷۱ به نمایش گذاشت. بازارهای رمزارزی نیز هفته سختی را پشت سر گذاشته‌اند. ارزش کل بازار رمزارزها با افت ۸٫۹۹ درصدی از ۱٫۹۶۷ تریلیون دلار به ۱٫۷۹ تریلیون دلار کاهش یافته است.

بر اساس پیش بینی شرکت بانکداری و خدمات مالی مستقر در هلند ، آی‌اِن‌جی (ING) ، انتظار می رود فدرال رزرو، نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش دهد و خبر از تشدید سیاست های مالی خود بدهد.

تعدادی از موسسات مالی، تحلیلگران و اقتصاددانان انتظار دارند که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) طی هفته آینده نرخ های بهره را با رویکرد تندی افزایش دهد. لیندسی دانسفیر(Lindsay Dunsmuir) و آن سافیر(Ann Saphir)، نویسندگان خبرگزاری رویترز، روز جمعه گزارش دادند که ممکن است در آینده شاهد افزایش های قابل توجه نرخ بهره باشیم.

” به نظر می‌رسد سیاستگذاران فدرال رزرو ایالات متحده در راستای مهار نرخ تورم و افزایش هزینه‌های نیروی کار ، نرخ بهره را چندین بار ، حداقل تا تابستان افزایش دهند، این درحالیست که دو گزارش در روز جمعه حاکی از آن بود که نرخ تورم و هزینه‌های نیروی کار ممکن است بر اساس شواهد ابتدایی به اوج خوشان برسند.”

علاوه بر گزارش رویترز، شرکت هلندی ING نیز بر این باور است که روز جهارشنبه نرخ بهره افزایش بزرگی را به دنبال خواهد داشت.

در همین حال، زمانی که وال استریت روز جمعه بسته شد، تمامی شاخص‌های اصلی سهام درایالات متحده به دریایی پر از خون تبدیل شدند. شاخص نزدک، میانگین صنعتی داوجونز، S&P 500 و بازار بورس نیویورک افت قابل توجهی را تجربه کردند.

بن لویسون( Ben Levisohn)، نویسنده وب سایت خبری بارون نوشت: “در طول پایان معاملات روز جمعه، فروش بازار شدت گرفت.

طلا از فروش شدید بازارها در آخر هفته بهره مند شد. ارزش این فلز گرانبها در برابر دلار آمریکا افزایش مداومی را دنبال کرد. جرالد سلنته(Gerald Celente ) از شرکت Trends معتقد است که تا زمانی که نرخ تورم افزایش یابد، فلزات گرانبها نیز از آن پیروی خواهند کرد.

تحلیلگران صرافی Bitfinex عنوان کردند که خریداران رمزارزها از حاشیه بازار خارج نشده اند زیرا نگرانی ها منجر به ایجاد احساسات بازار خرسی سال ۲۰۱۸ می شود.نمودار ۱ ساعته جفت ارز BTC/USD

ارزش خالص بازار رمزارزها از ۱٫۹۶۷ تریلیون دلار به ۱٫۷۹ تریلیون دلار امروز کاهش یافت. بیت کوین (BTC) ، ۴٫۹ درصد و اتریوم (ETH) ،۷٫۶ درصد طی هفت روز گذشته کاهش یافته است.

 

مطلب کامل  ارزهای دیجیتال برتر بیت کوین و اتریوم در بحبوحه ریسک پذیری مجدد در بازارهای جهانی و انتظارات پیرامون ارتقای ادغام اتریوم به سمت بهترین ماه خود از سال ۲۰۲۱ پیش می‌روند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *