ارزش شرکت تجاری کریپتو آمبر پس از سرمایه گذاری سنگاپور به ۳ میلیارد دلار رسید

ارائه‌دهنده خدمات مالی کریپتو، امبر(Amber)، پس از یک راند سرمایه‌گذاری که توسط شرکت سرمایه‌گذاری دولتی سنگاپور به نام Temasek Holdings رهبری شد، به ارزش ۳ میلیارد دلار رسیده است. همانطور که در اطلاعیه ۲۱ فوریه منتشر شد، گروه آمبر توانست ۲۰۰ میلیون دلار در راند سرمایه گذاری سری B+ خود جمع آوری کند. سایر شرکت کنندگان شامل Sequoia China، Pantera Capital، Tiger Global Management، Tru Arrow Partners و Coinbase Ventures بودند.

شرکت آمبر اکنون ارزش خود را از ژوئن گذشته که راند سرمایه گذاری سری B آن به ارزش ۱ میلیارد دلار رسید، سه برابر افزایش داده است. این شرکت که توسط تریدرهای سابق مورگان استنلی(Morgan Stanley)  در هنگ کنگ تاسیس شد، در حال حاضر ۵ میلیارد دلار دارایی را مدیریت میکند.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد از این سرمایه‌ جدید برای ایجاد «استخدام جهت حمایت از کسب‌وکار بنیادی در اروپا و قاره آمریکا» و گسترش دسترسی جهانی به پلتفرم تلفن همراه سرمایه‌گذاری کریپتویی مشتری محور به نام WhaleFin استفاده کند.

در همین اطلاعیه، استیوِن جِی(Steven Ji) ، شریک سکویا(Sequoia)  چین گفت:

گروه آمبر به سرمایه گذاران بنیادی و تجاری کمک می کند تا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند. تا به امروز، بیش از ۱ تریلیون دلار حجم معاملات دارد. رشد گروه آمبر هم با افزایش میزان بودجه دریافتی و هم تعداد کل دارایی های آن مشهود است. در ۱ فوریه، پلتفرم معاملاتی کریپتویی مستقر در ژاپن، DeCurret، عملیات کریپتویی خود را پس از اعلام برنامه‌های انجام این کار در ۱۲ ژانویه به Amber Group فروخت.

سنگاپور یکی از دوستانه‌ترین بازارها برای سرمایه گذاران کریپتو در منطقه بوده است. بر اساس گزارش اخیر KPMG، city-state  در سال ۲۰۲۱ شاهد ۱٫۴۸ میلیارد دلار سرمایه گذاری در حوزه کریپتو بوده است. این میزان نسبت به سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است. طبق گزارش بلومبرگ، با این حال، از ۱۸۰ شرکتی که درخواست مجوز برای فعالیت یک تجارت کریپتو داده اند، از ماه ژانویه تنها پنج شرکت دریافت کرده اند.

مطلب کامل  تتر به گزارش اخیر وال‌استریت ژورنال واکنش نشان داد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *