ارائه دهنده شاخص سوئیسی ۱۰ توکن DeFi را برای ردیابی محصول جدید راه اندازی کرد

Compass Financial Technologies، مدیر صندوق مستقر در سوئیس، شاخصی را برای ۱۰ توکن مالی غیرمتمرکز (DeFi) با نام “شاخص فاندامنتال دیفای سبد ارز دیجیتال ” (CCBFDEFI) راه‌اندازی کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و شاخص‌ها و خدمات متناسب با ارزهای دیجیتال، کالاها، دارایی‌های چندگانه و املاک و مستغلات را ارائه می‌دهد و مبلغی بالغ بر ۵ میلیارد دلار محصولات سرمایه گذاری مرتبط با شاخص های خود را مدیریت می کند.

CCBFDEFI در ۲۲ فوریه راه‌اندازی شد و سرمایه بنیادی را در اختیار گروهی از ۱۰ توکن DeFi قرار میدهد که به‌صورت جداگانه بر اساس «نقدینگی، ارزش بازار و معیارهای درآمد پروتکل» و داده‌های آنچین وزن میشود. حداکثر وزن برای هر توکن روی ۳۵٪ محدود شده است و گروه دارایی ها هر ماه انتخاب می شود. این شرکت بیش از ۲۰ توکن تایید شده را لیست کرده است که می توانند به عنوان اجزایی برای شاخص ماهانه مورد استفاده قرار گیرند، مانند UniSwap (UNI) Compound (COMP) Aave (AAVE) و SushiSwap (SUSHI).

تخصیص توکن DeFi، شاخص CCBFDEFI: Compass Financial Technologies

مدیر عامل شرکت Compass Financial Technologies، Guillaume Le Fur تاکید کرد که اشتیاق برای سرمایه‌گذاری کریپتو “به طور قابل توجهی در حال رشد است” زیرا شرکت ها به دنبال راه هایی برای سرمایه گذاری در این بخش به شیوه ای سازگار هستند:

ترکیب معیارهای فندامنتال در ایجاد شاخص به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که کارآمدترین توکن های DeFi را بر اساس شاخص های اقتصادی منطقی تخصیص دهند. CCBFDEFI به همراه بلومبرگ و Refinitiv در وب سایت شرکت با مقررات معیار اتحادیه اروپا (EU BMR) مطابقت دارد. این محصول همچنین تحت مجوز با Compass Financial Technologies به منظور استفاده در دسترس است.

Compass Financial Technologies همچنین با CoinShares، مدیر ارشد صندوق ارزهای دیجیتال در اواخر ژانویه مشارکت کرد تا شاخص‌های خود را برای قیمت‌های مرجع به عنوان بخشی از محصولات قابل معامله در CoinShares Physical Exchange (ETPs) ارائه دهد که کارمزد مدیریت دریافت نمیکنن و ریواردهای استیکینگ را ارائه می‌کنند.

در آوریل سال گذشته، این شرکت مجموعه‌ای از شاخص‌های کریپتو مطابق با BMR اتحادیه اروپا را راه‌اندازی کرد که بخش‌هایی  از قیمت‌های مرجع گرفته تا کنترل ریسک هوشمند و اهداف نوسانات را پوشش می‌داد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *