اتاق بازرگانی دیجیتال زمان آن فرارسیده است که SEC صندوق قابل معامله بورسی بیت کوین را تأیید کند

گروه حمایت از ارزهای دیجیتال اتاق تجارت دیجیتال از کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا SEC خواست تا برنامه‌های صندوق‌های قابل معامله در صرافی بیت‌کوین را در راستای منافع سرمایه‌گذاران مستقر در ایالات متحده تأیید کند.

در گزارش روز دوشنبه با عنوان «معمای رمزارزی»، اتاق بازرگانی دیجیتال اعلام کرد که ایالات متحده از کشورهای دیگر در سراسر جهان که ساکنان آن‌ها به ابزارهای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال از جمله ETF‌های بیت‌کوین (BTC) دسترسی دارند، عقب افتاده است. گروه حامی کریپتو اضافه کرد که “هیچ مورد گزارش شده ای از هک یا سرقت و هیچ نشانه ای از دستکاری بازار” مربوط به ETF های بیت کوین منتشر شده در خارج از کشور وجود ندارد، که نشان می دهد استدلال SEC در رد درخواست های قبلی درست نبوده است.

گروه حامی کریپتو با استناد به تعهداتش برای محافظت از سرمایه گذاران در رد تایید ETF بیت کوین، مخالفت خود را با SEC اعلام کرد و گفت که اقدامات آن سرمایه گذاران را تشویق می کند “در یک محیط کمتر تنظیم شده و/یا خارجی که در آن هستند، قرار گرفتن در معرض کریپتوها را به دست آورند.”

” SEC اکنون خود را به عنوان یک تنظیم کننده در این زمینه معرفی کرده است. مشخص شده است که مردم آمریکا هنوز نمی توانند مسئولیت دسترسی آشنا، مقرون به صرفه، نقد، شفاف و تنظیم شده به بازارهای بیت کوین را بر عهده بگیرند. متأسفانه هزینه این موقعیت بر سرمایه‌گذاران آمریکایی و بازارهای سرمایه ایالات متحده کاهش یافته و ادامه خواهد یافت.”
پریان برینگ(Perianne Boring)، بنیانگذار و مدیر عامل اتاق تجارت دیجیتال، در مصاحبه روز دوشنبه در Fox Business گفت: “ما نمی توانیم تقاضای عظیم برای قرار گرفتن در معرض این طبقه دارایی جدید و نوآورانه را انکار کنیم.”

بر اساس این گزارش، بخشی از انگیزه های SEC برای انکار برنامه های ETF بیت کوین ممکن است سیاسی باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *