ابراز خوش‌بینی سرمایه‌گذار سرشناس درباره آینده ارزهای دیجیتال

جیم راجرز (Jim Rogers)، سرمایه گذار باتجربه، در مصاحبه‌ ای که روز یکشنبه توسط اکونومیک تایمز مارکت منتشر شد، چشم انداز خود را برای رمزارزها و دلار آمریکا به اشتراک گذاشت. راجرز شریک تجاری سابق جورج سوروس (George Soros) است که از بنیانگذاران صندوق کوانتوم و صندوق مدیریت سرمایه سوروس بوده است.

علیرغم اینکه فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی اعلام کردند که عادی سازی را آغاز خواهند کرد، راجرز تاکید کرد: “هنوز در سراسر جهان مقادیر عظیمی از پول چاپ می شود.” او نظر داد:

“نباید به حرف این دولت مردان گوش داد. آن ها به ندرت حقیقت را می گویند. چرا که فدرال رزرو ایالات متحده ترازنامه خود را در مدت زمان بسیار کوتاه بیش از دو برابر کرده است.” وی افزود: “حتی اگر برای مدتی کوتاهی چاپ پول را متوقف نمایند، برای جبران مقادیر زیاد چاپ پولی که در حال انجام است کافی نیست.”

راجرز در مورد چشم انداز آینده دلار آمریکا گفت: “من دوست ندارم این را بگویم، اما ایالات متحده بزرگترین کشور بدهکار در تاریخ جهان است و جهان به دنبال چیزی برای جایگزینی آن یا رقابت با دلار است.”

او توضیح داد که پس از آغاز تهاجم روسیه به اوکراین، ایالات متحده فقط دارایی های روسیه را مسدود کرد. راجرز با تکرار این نکته که “آمریکا پول روسیه را برداشته است” هشدار داد:

“خوب، مردم و بسیاری از کشورهای جهان این را دوست ندارند، به دنبال چیزی برای رقابت با دلار آمریکا هستند.”

راجرز همچنین در طول این مصاحبه درباره رمزارزها نیز صحبت کرد. این سرمایه گذار کهنه کار در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا وی دارای بیت کوین است یا خیر، گفت:

“من صاحب هیچ رمزارزی نیستم. ای کاش بیت کوین را به قیمت ۱ دلار یا حداقل ۵ دلار می خریدم.”

بنیانگذار کوانتوم فاند در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صحبت کرد. او اظهار داشت: “من به آینده ارزهای دیجیتال دولتی که همه دولت‌ها روی پول درآوردن رایانه ای کار می‌کنند، اطمینان زیادی ندارم. این پول آنها خواهد بود.”

راجرز ادامه داد:

من نسبت به آینده رمزارزها خوش بین هستم، اما نه به پول ارزدیجیتال دولتی.

مطلب کامل  ویتالیک بوترین از بازار خرسی استقبال می‌کند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *