آمار علاقه جوانان آمریکایی به کریپتو

بنابر نظرسنجی جدیدی که توسط وبسایت معتبر Investopedia منتشر شد، ۲۸ درصد از جوانان آمریکایی اعلام کردند که انتظار دارند برای حمایت از خود در دوران بازنشستگی از ارز دیجیتال استفاده کنند، این عدد بالاتر از کسانی بود که قصد دارند این کار را با پس انداز (۲۵ درصد) و سرمایه گذاری در بورس (۲۷ درصد) است.

آمار علاقه جوانان آمریکایی به کریپتو

این در حالی است که ۲۰ درصد از نسل بزرگسال و ۱۷ درصد از میانسالان هم چنین پاسخی را داده اند. این نظرسنجی در کنار کمپینی به نام ماه سواد اقتصادی ایجاد شده که در آن ۴۰۰۰ شهروند آمریکایی از سن ۱۸ تا ۷۶ سال شرکت کردند.

در سایر موضوعات، حدود ۵۰ درصد از پاسخ دهندگان در تمام سنین دانش مالی خود در بحث مصرف، پرداخت مالیات، سپرده گذاری، مدیریت بدهی و مدیریت بیمه را «پیشرفته» توصیف کردند. اگرچه فقط ۲۷ درصد مشارکت کنندگان اعلام کردند که دانش گسترده ای نسبت به ارز دیجیتال دارند. این کمترین درصد در میان ۸ مفهومی بود که در پرسشنامه مطرح شده بود.

با این وجود، سهم قابل توجهی از جوانان (۴۱ درصد) اعلام کردند که دانش آن ها پیرامون دارایی های دیجیتال گسترده است و این خودش نشان دهنده علاقه جوانان آمریکایی به کریپتو است. در کنار آن ها بزرگسالان و میانسال هم هر کدام ۳۰ درصد و ۲۹ درصد رای به این پاسخ دادند. این آمار برای کهنسال ها نیز ۸ درصد بود.

بنابر این گزارش، مشارکت کنندگان انتظار دارند که متوسط سن بازنشستگی با جوان تر شدن افراد کاهش می یابد. این در حالی است که بسیاری از کهنسال های بازنشسته نشده انتظار دارند که در سن ۶۸ سالگی دست از کار بکشند، این آمار برای بزرگسالان ۵۷ سال بود. وزارت خزانه داری برای مبارزه با بی سوادی مالی در کشور، اخیرا یک برنامه جدید را برای آگاهی بخشی پیرامون خطرات موجود در حوزه دارایی های دیجیتال آغاز کرده است.

این شامل طراحی محتوای آموزشی برای اطلاع رسانی به عموم مردم پیرامون نحوه فعالیت دارایی های دیجیتال و تفاوت آن با سرمایه گذاری روی گزینه های دیگری مثل سهام می شود. طبق گفته مقامات رسمی وزارت خزانه داری، هدف اصلی این برنامه آموزشی «آگاهی بخشی عموم مردم، بدون تلاش برای معرفی و تشریح این نوآوری و تکنولوژی جدید» است

مطلب کامل  روسای مشترک دارایی دیجیتال سیتی با برنامه ریزی برای ایجاد استارتاپ کریپتو استعفا می دهند
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *